CSS level 1

CSS level 2

CSS2 - Filters

Ukázky nastavení boxů a bloků


Popis stránky:

   Tato stránka demonstruje možnosti kaskádových stylů CSS1 při nastavení formátů boxů, tabulek a bloků. Obsahuje několik odstavců a tabulek které ukazují některé možnosti nastavení těchto vlastností. Pod odstavcem je vždy uvedena přesná definice nastavení vlastností. Jako předloha pro texty odstavců byla použita kniha Frederica Pohla, Gateway (1977). Obsah demonstračních odstavců nijak nesouvisí s účelem stránek. Pro lepší přehlednost je na definici stylu odstavců použit specifický styl jehož popis vlastností je ( color: #ff0000; font-family: courier new mono; font-size: 12; ). V této části vlastností je velice patrné jak důležitá je podpora prohlížeči. Netscape Navigator má v této skupině nastavení velké mezery a pokud si v něm zobrazíte tuto stránku bude její vzhled naprosto odlišný od požadované formy.


Ukázka 1, 2, 3:

V něčem byla Klára mnohem dospělejší a spolehlivější, než kdy budu já sám. Třeba jak se dostala na Gateway. Nevyhrála v loterii, aby si tu cestu zaplatila. Vydělávala peníze a úmorně si je několik let šetřila. Měla kvalifikaci na řízení vzdušných dopravních prostředků, průvodcovskou licenci a titul inženýra. Pracovala na rybí farmě a peníze, které by jí dovolovaly bydlet v třípokojovém bytě v heecheeovským tunelu na Venuši, trávit dovolenou na Zemi a zaplatit si plnou lékařskou péči, si vydělávala na rybí farmě. O produkci jídla na uhlovodíkových subtrátech toho věděla mnohem víc než já, i když jsem tolik let žil ve Wyomingu. (Investovala do továrny na potraviny na Venuši za celý život nedala ani dolar do něčeho, čemu by úplně nerozuměla). Když jsme spolu byli na výpravě, byla šéfem ona. Právě ji chtěl Mečnikov do výpravy - pokud někoho chtěl - ne mě. Ona byla moje učitelka!

Gateway je v historii lidstva unikát a všichni si záhy uvědomili, že představuje příliš velkou hodnotu na to, aby se stala majetkem jakékoli skupiny lidí nebo jakékoli vlády. Proto byly vytvořeny Podniky Gateway, a.s. Podniky Gateway ( Obvykle nazývané "Korporace" ) je nadnárodní korporace, jejímiž hlavními partnery jsou vlády Spojených států amerických, Sovětského svazu, Spojených států brazilských, Konfederace Venuše a Nové asijské národy a partnery s ručením omezeným jsou všichni ti lidé, kteří, tak jako vy, podepsali připojenou smlouvu.

OBRÁZEK:
 - margin-left: 15px; width: 150px; margin-right: 10px; border-right: 2 solid #3511ff
ODSTAVEC 1:
 - margin: 20px 5px -5px 0px; border-top: 2 solid #fa1300;
   border-bottom: 4 groove #fa1300; float: none; clear: none; padding: 6px; ODSTAVEC 2:
 - margin-left: 10px; padding-right: 10px; float: none;
   border-right: 2 solid #03bd08; clear: none; text-align: right;
   padding-top: 330px; margin-top: -248px; padding-bottom: 11px;
   border-bottom: 2 solid #03bd08
STYL:
 - clear: both;


 

webmaster |